Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Gdzie zaopatrywać się w profesjonalne części do rowerów?
Gdzie zaopatrywać się w profesjonalne części do rowerów?

Każdy entuzjasta jazdy na dwóch kółkach doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie warto kupować tanich zamienników, kiedy trzeba wymienić kilka części w swoim rowerze. Niezależnie od tego, czy jest to tradycyjny model, czy elektryczny. Im więcej na nim jeździmy, tym szybciej jego elementy się zużywają, zatem warto wiedzieć, gdzie najlepiej zaopatrywać się w niezawodne komponenty. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzą tak kluczowe dla naszego bezpieczeństwa elementy, jak np. hamulce. W każdym mieście znajdziemy przynajmniej kilka punktów, w których nabędziemy części do rowerów elektrycznych oraz tradycyjnych, lecz zawsze powinniśmy stawiać na usługi profesjonalistów, którzy zapewnią nam licencjonowane części, a nie tańsze zamienniki. Dla wielu osób rower jest dzisiaj podstawowym środkiem lokomocji, to właśnie na nim przebywają codzienną drogę do pracy czy na uczelnię, więc nie można doprowadzić do sytuacji, w której jednoślad będzie wyposażony w wątpliwej jakości części układu hamulcowego lub niedziałające światła.

Po czym poznać dobry serwis rowerowy?

Usługi związane z serwisowaniem i naprawą rowerów są ostatnimi czasy niezwykle popularne, co oczywiście jest wynikiem rosnącego zainteresowania samymi rowerami. Coraz więcej osób wskazuje ten sposób przemieszczania się jako ekonomiczną alternatywę dla samochodów, ponadto, zauważa się, że poruszanie się po mieście rowerem jest dużo wygodniejsze. Zwiększa się więc liczba producentów i dystrybutorów zarówno w obszarze samych jednośladów, jak i części do nich. Bardzo popularne stały się holenderskie rowery marki Gazelle, zatem jeśli interesuje nas naprawa bądź wymiana elementów w takich dwóch kółkach, zdecydowanie powinniśmy zgłosić się do usługodawcy, który zapewni nam właśnie części do roweru Gazelle, sygnowane logotypem producenta, a nie postawi na tańsze i łatwiej dostępne komponenty, które z pewnością będą pasowały do dwóch kółek tej marki, ale mogą obniżyć jej stan techniczny. Pracownicy w dobrym serwisie rowerowym zawsze będą mieli na uwadze model, typ i markę jednośladu, aby dobrać części z największą starannością, przy zachowaniu ich wysokiej jakości.

Jak często serwisować rower?

Serwisowanie roweru można w pewnym stopniu porównać do przeglądu samochodu, z tym że w tym drugim przypadku jesteśmy zobligowani dużo bardziej restrykcyjnymi przepisami prawnymi. Łożyska w kołach powinno się wymieniać co ok. 4 tysiące kilometrów, natomiast płyn w układzie hamulcowym – co dwa lata, jednak wiele osób jest zdania, że, dla bezpieczeństwa, powinniśmy umawiać się na wizytę w profesjonalnym serwisie raz do roku. Chyba że akurat ostatnio mieliśmy bardzo trudną trasę i mamy obawy, że mogliśmy uszkodzić jakieś części naszego pojazdu. Warto mieć na uwadze, że możemy wyposażyć nasz tradycyjny rower w specjalny system wspomagania jazdy, dzięki któremu dużo łatwiej będzie nam utrzymywać osiągniętą dotychczas prędkość. Shimano Steps to przykład takiego rozwiązania. Jeśli jednak chcemy na niego postawić, to pamiętajmy, aby zdecydować się na profesjonalne usługi – Shimano Steps serwis na pewno założy na nasz rower w taki sposób, abyśmy nie mieli z tym systemem najmniejszych problemów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl