Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Rower tradycyjny czy elektryczny?
Rower tradycyjny czy elektryczny?

Ekologia to dzisiaj niezwykle ważna kwestia i niemało osób dąży do tego, aby w jakimś zakresie przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Doskonałym sposobem będzie np. zmniejszenie emisji spalin, co możemy osiągnąć dzięki zrezygnowaniu z codziennej jazdy samochodem na rzecz poruszania się po mieście rowerem. I rzeczywiście, wystarczy tylko przyjrzeć się, ile osób zaczęło stawiać właśnie na ten środek lokomocji. Warto jednak wiedzieć, że tradycyjne jednoślady są często wypierane przez rowery elektryczne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jest to związane z dużym „bumem” na małe pojazdy elektryczne, takie jak deskorolki czy hulajnogi, które również możemy zaobserwować na ulicach wielu miast. Rowery jednak mają to do siebie, że nawet tradycyjny model możemy wyposażyć w system wspomagania jazdy, dzięki czemu dużo łatwiej będzie utrzymać nam osiągniętą prędkość bez konieczności ciągłego pedałowania. Warto się więc zastanowić, którą z dostępnych wersji wolimy.

Zalety tradycyjnych modeli

Obecny trend związany z małymi pojazdami elektrycznymi ma zarówno zwolenników, jak i przecinków. Ci drudzy twierdzą, że hulajnogi, deskorolki czy rowery zostały zaprojektowane tak, aby angażować pracę ludzkich mięśni. Nie da się ukryć, że klasyczny rower to doskonały sposób na trenowanie swojej wydolności, a codzienne, nawet krótkie, przejażdżki rowerowe są w stanie znacząco podnieść stan naszego zdrowia. To m.in. też powód, dla którego niejedna osoba dzisiaj przesiadła się z samochodu właśnie na jednoślad. Nie każdy ma czas na siłownie, a poruszanie się na rowerze to doskonały trening cardio, który z pewnością przyda się osobom prowadzącym osiadły tryb życia. Dla pracowników biur czy urzędów to świetny sposób na uprawianie sportu przy okazji wykonywania codziennych obowiązków. Taka opcja to również idealne rozwiązanie dla osób chcących poprawić swoją sylwetkę. Dojazdy rowerem do pracy czy uczelni na pewno będą świetnie współgrały z dietą, dzięki czemu nasza wymarzona budowa ciała zacznie się powoli kształtować. Warto zauważyć, że istnieje ogromna liczba producentów oferujących doskonałe produkty, które będą nam długo i dobrze służyć. Doskonałym przykładem są holenderskie rowery Gazelle, które zdobywają coraz większą liczbę entuzjastów.

Kiedy zdecydować się na rower elektryczny?

Oczywiście warto mieć na uwadze, że nie każdy chce wykorzystywać rower w charakterze sportowym. Dla wielu osób ma być to po prostu pojazd, dzięki któremu bezproblemowo dotrą do pracy. W takiej sytuacji rower elektryczny będzie wręcz idealnym rozwiązaniem. Nie będziemy musieli używać siły naszych mięśni, aby wprawić pojazd w ruch, ponieważ system wspomagania jazdy wykona większość pracy za nas. Wjazdem pod niewielką górkę lub utrzymanie stałej prędkości na równej powierzchni nie będą żadnym problemem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby już posiadany rower wyposażyć w taki system, dzięki czemu zostanie on w części pojazdem elektrycznym. Obecnie mamy wiele możliwości, z których z pewnością warto skorzystać – oczywiście w zależności od tego, jakie mamy potrzeby. Kilkuminutowa droga do pracy z pewnością nie będzie wymagała takiej modyfikacji, ale już dłuższa trasa po nierównym terenie może skłonić właściciela tradycyjnego jednośladu do przerobienia go. Niezależnie od tego, czy interesują nas rowery Romet, czy innej znanej marki, każdy z nich da się zamienić na wersję z napędem elektrycznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl